عفونت قارچی طی مدت عادت ماهانه
December 13, 2017
در هنگام ناراحتی واژن آیا حتما باید به پزشک مراجعه کرد؟
December 13, 2017


شلوار جین های تنگ و مشکلات واژن

با مد شدن شلوارهای جین تنگ و یا شلوارهای ساپورت و شورتهای تنگ مشکلات واژینال در خانمها بیشتر شده است.

اصطکاک

مشکل اصلی لباسهای تنگ ایجاد اصطکاک و تحریک کردن پوست در هنگام حرکت می باشد که به بافت آسیب می رساند و باعث خارش و در ناحیه تناسلی می شود.

اصطکاک باعث افزایش حرارت در ناحیه ولو شده و در نتیجه ایجاد ناراحتی می کند. اگر شلوارها و لباسهای زیر از مواد مصنوعی و پلاستیکی درست شده باشند هوای مناسب و کافی به بافت نمی رسد و ولو دچار کمبود اکسیژن می شود و ایجاد عرق در ناحیه تناسلی کرده و همراه با ترشحات واژن باعث تحریک پوست منطقه می شوند.

آیا شلوارهای جین تنگ باعث تحریک پوست ولو می شوند؟

گرمای محیط بدون گردش هوای مناسب در ناحیه ولو باعث رشد باکتریهای بد و قارچها می شوند و در نتیجه ریسک عفونت زیاد می شود. تحریک پوست باعث می شود میکروبها به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کنند.

علی الرغم دانستن این مطالب خانمها تمایل زیاد به پیروی از مد و پوشیدن شلوارهای تنگ دارند بنابراین توصیه می شود اولاً در انتخاب سایزمناسب دقت کنند ، ثانیا هر روز از این شلوارها استفاده نکنند. ثالثاً از جنسهای مصنوعی و پلاستیکی استفاده نکنند. نکته دیگر تعویض مرتب لباس زیر و نوار بهداشتی هر سه تا چهار ساعت یکبار می باشد.


"توجه داشته باشید گرم شدن منطقه ولو بدون جریان هوای مناسب محیط مناسبی برای رشد باکتریهای بد و قارچها و در نتیجه بالا رفتن ریسک عفونت می باشد."