جلوگیری از ناراحتیهای واژن
December 13, 2017
ویزیت متخصصین زنان
December 13, 2017


چگونه در تابستان بهداشت زنان خود را رعایت و حفظ کنیم؟

گرما، عرق کردن، مسافرت شنا فقط برخی از ناملایمات بهداشتی هستند و با آن مواجهید. در این برخی موارد چگونگی رعایت بهداشت در ماه های تابستان آمده است.

  • اگر زمان طولانی پشت میز کارتان می نشینید و یا زیاد رفت و آمد و یا مسافرت می کنید بیاد داشته باشید که نشستن زمان طولانی تنها مشکلات در پشت و شانه را به وجود نمی آورند بلکه ریسک عفونت های قارچی را در شما بالا می برد. نشستن در یک وضعیت باعث بالا بردن گرمای ناحیه و کاهش جریان هوا می گردد و رطوبت را در ناحیه افزایش می دهد. در این شرایط برای رشد میکروب ها و ایجاد عفونت ایده آل است.
  • پوشیدن لباس های جین تنگ و چسبان طی ماه های گرم ریسک تاثیرات جانبی پوشیدن این لباس ها را افزایش می دهد. اصطکاک، گرما و رطوبت می تواند دلیل التهاب و افزایش ریسک برفک شود و این در نواحی عرق کرده پوست بیشتر می شود. اگر نمی توانید از لباس های مورد علاقه خود دوری کنید سعی کنید آن ها را هر روز نپوشید. لباس های زیر با جنس الیاف طبیعی انتخاب کنید تا پوستتان تنفس کند.
  • در طی تابستان ما بیش از ماه های سرد زمستان از واکس و شیو استفاده می کنیم و گاهی زیادی تلاش می کنیم پوست خوبی داشته باشیم و این خود باعث التهاب و خارش می گردد. برای ممانعت از این، یکروز در میان شیو کنید تا پوستتان تازه و رفرش شود. پوست خود را هیدراته کنید و از مواد طبیعی برای پوست خود استفاده کنید.
  • تابستان زمانی است از سال که خیلی از زنان احساس بی پروایی در روابط جنسی خود می کنند. لطفاً از پروتکشن ها بمنظور جلوگیری از عفونت و عفونت های جنسی استفاده نمایید. مرطوب کننده درون مهبل برای از بین بردن درد و راحتی نزدیکی است. اگر با مرطوب کننده های طبیعی مشکل دارید از محصولاتی که به شما در این زمینه کمک می کند استفاده کنید. لوبریکانت ها اجازه نزدیکی بدون درد را بشما می دهند ولی مادامی که شما بدنبال یک علاج طولانی مدت هستید بخصوص اگر شما اصطکاک حین ورزش یا راه رفتن را تجربه می کنید از مرطوب کننده ها برای بهره وری از اثرات طولانی مدت آن استفاده نمایید.
  • زمان تعطیلات نیاز به فضا در کیف دستی خود دارید؟ ممکن است تصمیم بگیرید از برد ن لوازم آرایشی خود بدنبال اشغال زیاد فضا صرف نظر بکنید. با این حال جا گذاشتن شوینده ها و یا جایگزینی آن با صابون های خصوصی می تواند برایتان مشکل ساز شود. دترجنت های خشن براحتی می تواند به لایه های سطحی و حساس پوست آسیب وارد کرده و pH پوست را مختل و باعث التهاب گردد. همیشه از آب استفاده کنید و یا دترجنت های ملایم ملایم و با pH مناسب برای نواحی استفاده کنید.
  • هنگام مسافرت، یک بسته وایپ ملایم و قابل تجزیه همراه داشته باشید. این بهداشت شما را حفظ می کند و حتی تازگی را به شما می دهد حتی اگر برای دوش گرفتن دسترسی نداشته باشید.